Platform/Pricing Calendar
Pricing Calendar

Lásd együtt a napi árakat.
Dönts ugyanebben a naptárban.

Szállodai árazási naptár független hoteleknek: dátumonként látod a kihasználtságot, a pickupot, a forecastot és a javasolt árat, majd ugyanitt elfogadod, felülírod vagy kötegbe rendezed a módosításokat.

A Pricing Calendar a Pricing & Rate Management napi munkafelülete. Az események, a foglalásimotor-kereslet, a Ping-riasztások és a versenytársárak akkor jelennek meg, ha a hozzájuk tartozó adatkapcsolat vagy modul aktív.

app.peaqplus.com/pricing/calendar
PRICING CALENDAR · NEXT 30 DAYS
CHM online
Date
🔔
🔍
F'cast
Occ%
ADR
Comp
Set price
Fri · Aug 15
1
●●●
42
78
152
158
165
Sat · Aug 16
2
●●●
44
84
158
164
172
Sun · Aug 17
●●
38
64
142
148
145
Mon · Aug 18
28
48
128
132
125
Tue · Aug 19
1
31
52
134
138
138
Hover any cell · click 📈 for History · check rows for bulk-edit
Egy naptár · három üzleti eredmény

A „mi változott?” kérdéstől a kontrollált árdöntésig.

Revenue managereknek, general managereknek és kis hotelcsapatoknak, akik egy helyen akarják látni a döntési kontextust és a következő lépést.

RM
Találd meg a figyelmet igénylő dátumokat

Nézd együtt a pickupot, a kihasználtságot, a forecastot és az aktív árazási eredményt; szűrj az eltérésekre ahelyett, hogy minden napot külön megnyitnál.

GM / TULAJDONOS
Lásd, miért változott az ár

Az ártörténetben visszanézheted a mentett árat, a döntés módját és a későbbi foglalási alakulást — anélkül, hogy az együttmozgást ok-okozatként kezelnénk.

KIS CSAPAT
Ellenőrizd, mielőtt kimennek a változások

Gyűjtsd kosárba az árakat és a támogatott megkötéseket, ellenőrizd a régi és új értéket, majd küldd ki a jóváhagyott köteget a támogatott kapcsolaton.

01
A napi árazási munkafelület

Egy dátum, mellette a döntéshez szükséges kontextus.

Az árazási munka egy dátummal indul, majd könnyen szétszóródik a PMS, a forecast, a piaci adatok és a disztribúciós eszközök között. A Pricing Calendar az elérhető jeleket az árdöntés mellé rendezi, dátumonként egy sorba.

Átnézed az aktív motor eredményét, elfogadod, felülírod vagy változatlanul hagyod. A jóváhagyott módosítások a Pricing Cartba kerülnek, és csak támogatott, beállított channel manager-kapcsolaton keresztül mennek ki.

Amit a nézet megváltoztat
  • Dátumonként egy sor — az elérhető keresleti, teljesítmény- és árazási kontextus egymás mellett
  • Szűrők naptípusra, kihasználtságra, pickupra és árkülönbségre
  • A kapcsolat állapota látható, mielőtt kiküldöd a köteget
  • A javasolt ár mindig az aktív árazási motor, a Zone vagy a Matrix eredménye
ELŐTTE / UTÁNA
ELŐTTE — a kontextus több eszközben
PMS-kihasználtság
Forecast-fül
OTA-extranetek
Foglalásimotor-statisztika
Tavalyi táblázat
UTÁNA — egy dátum egy sorban
Egy naptársor. Aktuális ár · kihasználtság · pickup · elfogadott forecast · javasolt ár · ártörténet — az elérhető keresleti, riasztási és versenytárskontextussal. A jóváhagyott módosítások a kosárba kerülnek.
02
Mi van egy sorban

Elöl az árdöntés. Mellette az elérhető kiegészítő jelek.

Az alapsorban a dátum, az on-the-books állapot, a pickup, az elfogadott forecast, az aktuális ár és az aktív motor eredménye látszik. Az Event Calendar eseményjelzései a BI Core részei.

A foglalásimotor-kereslethez támogatott adatkapcsolat, a riasztásokhoz Ping, a versenytársárakhoz Competitor Rate Intelligence kell. Így a naptár csak azt a kontextust mutatja, amely ténylegesen elérhető a hotelednél.

Alap és kapcsolt kontextus
  • Alap árazási kontextus — aktuális ár, az aktív motor eredménye és a döntés módja
  • BI-kontextus — kihasználtság, pickup és az elfogadott forecast
  • Kapcsolt jelek — események, foglalásimotor-kereslet, Ping-riasztások és versenytársárak, ha elérhetők
  • Műveletek — ár elfogadása vagy felülírása; támogatott megkötések és csatornánkénti készletmódosítások kosárba gyűjtése
EGY SOR · MIT MOND EL MINDEN CELLA
Fri · Aug 15
1
●●●
42
78 ↑
€152
€158
€165
01
Dátumünnep-ikon + 📈 ártörténet-gomb
02
Riasztásokjelvény darabszámmal · rámutatásra az aktiválódott feltételek + tényleges értékek
03
Keresletintenzitás-sáv a top 5 keresési csúcshoz mérve · rámutatásra konverzió %
04
ForecastSmart Forecast szoba-éjszakák · rámutatásra ADR + bevétel
05
Kihasználtság %kihasználtság % + pickup-irány nyila · rámutatásra egyéni/csoport bontás
06
ADRrealizált ADR a pickup irányával · bevételtípusra szűrhető
07
Versenytárs-átlagcsatornánkénti ajánlat-bontás rámutatásra · minden bekötött OTA · a saját közvetlen oldalad
08
Javasolt ára javasolt ár legördülője a sorban + elfogadás gomb
03
Ártörténet · a tanulási hurok

Nézd vissza a döntést és azt, ami utána történt.

Nyiss meg egy érkezési dátumot, és nézz vissza 30, 60 vagy 90 napot. Az ártörténet egy idővonalon mutatja a mentett árakat, a beérkező szobaéjszakákat és az ADR-t, az árváltozás-jelölések pedig megmutatják, mikor lépett a csapat vagy a motor.

A diagram egy jobb kérdéshez ad alapot: hogyan alakult a pickup az árváltoztatás után? A sorrendet visszakereshetővé teszi, de nem állítja, hogy önmagában az árváltozás okozta a foglalási eredményt.

Amit később is visszanézhetsz
  • A mentett árak és támogatott megkötésmódosítások a dátumhoz kötve
  • Ár, szobaéjszakák és ADR a kiválasztott időablakban
  • Árváltozás-jelölések a mögöttes táblázatban
  • Napi változás az előző naphoz viszonyítva
  • Minden mentés külön bejegyzés, ezért a felülírás nem törli a korábbi döntést
modal · pricing-history
HISTORY · CHECK-IN AUG 15 · 30 DAYS BACK
Price · pickup · ADR over time
30 / 60 / 90Standard Double
+€10 raisepickup pauseresume17513018030d agotoday
Set price Room nights ADR Rate-change day
Read: On Jul 10, the rate increased by €10. Pickup paused for four days, then resumed at a similar pace. Review the sequence alongside the other demand context before attributing cause.
A négy árazási mód

Hogyan született az ár — minden mentésnél rögzítve.

Minden mentett ár a négy címke egyikét viseli. Az arányuk elárulja, a naptár mekkora része fut automatikán, milyen gyakran fogadta el változtatás nélkül a csapat a javaslatot, és hol ír felül a legtöbbször — ebből hangolhatjátok tovább a mátrixot vagy a zónabeállításokat.

01
Automatikus

Az automatikus árazás elfogadta a javaslatot és mentette. Ember nem nyúlt hozzá — mert a szabályt épp erre az esetre állítottad be.

A naplóban: Automatic
02
Szabály elfogadva

Egy ember ránézett a javaslatra, és változtatás nélkül elfogadta. A szabály tisztán futott.

A naplóban: Rule accepted
03
Szabályon belül felülírva

Egy ember másik árat választott — de még a szabály kínálta lehetőségeken belül. Részleges felülírás.

A naplóban: Rule overridden
04
Kézi

Egy ember a szabályon kívüli árat választott. A legerősebb felülírás — a rendszer hangolási jelzésként jelöli meg.

A naplóban: Manual
04
Tömeges árazás · háromlépéses varázsló

Módosíts több dátumot úgy, hogy az ellenőrzés megmaradjon.

Ha ugyanaz a döntés több hétvégére vagy egy teljes dátumtartományra vonatkozik, szűrd és jelöld ki az érintett sorokat ahelyett, hogy minden napot külön szerkesztenél.

A varázsló leszűkíti a szobatípus–ártípus párokat, beállítja az árakat vagy a támogatott megkötéseket, majd a köteget a kosárba teszi. A „minden javasolt ár elfogadása” gyorsművelet az egyszerű esetet fedi le, a végső ellenőrzést megtartva.

A folyamat
  • 1. lépés — Szűrés: mely szobatípusokra × ártípusokra vonatkozzon a változás
  • 2. lépés — Beállítás: ár, minimum stay, érkezési/távozási korlátozás vagy zárás, ha a kapcsolat támogatja
  • 3. lépés — Megerősítés: a változások a Pricing Cartba kerülnek átnézésre, és egy mentéssel mennek ki
  • Gyorsművelet — a „minden javasolt ár elfogadása” a kijelölt ajánlásokat a kosárba teszi
modal · bulk-edit · 14 dates selected
BULK EDIT · 14 DATES SELECTED
3-step wizard
1
Filter
Room types · rate types
2
Configure
Price · min stay · restrictions
3
Confirm
Cart drop · review
Step 1 · Filter
Standard Double
Superior Double
Family Room
Quick action: "Accept all suggested" runs steps 1–3 implicitly.
05
A Pricing Cart · gyűjtsd össze, küldd egyben

Ellenőrizd a köteget, mielőtt eléri a disztribúciót.

A kézi módosítások nem mennek ki azonnal, hanem a Pricing Cartban gyűlnek. Ellenőrizheted a régi és az új értéket, kivehetsz egyes tételeket, és csak akkor hagyod jóvá a köteget, amikor az megfelel a stratégiának.

A mentés a támogatott műveleteket beírja az auditnaplóba, majd a beállított channel manager-kapcsolaton továbbítja. A készlet- és megkötésműveletek, valamint a csatornánkénti készlet kezelése a kapcsolattól függ.

Mi van a kosárban
  • Fül · Árak — dátum · szobatípus · ártípus · jelenlegi → új
  • Fül · Készlet — dátum · szobatípus · új szobaszám
  • Fül · Csatornánkénti készlet — dátum · melyik OTA-csatorna nyit / zár
  • Fül · Egyéb — minimum stay · no-arrival · no-departure · zárás
drawer · pricing-cart
PRICING CART
5 changes staged
Save all
Rates5
Inventory
Channel pools
Other
Fri Aug 15
Std Double · BAR
€145
€165
+€20
×
Sat Aug 16
Std Double · BAR
€152
€172
+€20
×
Sun Aug 17
Std Double · BAR
€138
€145
+€7
×
Fri Aug 15
Superior · BAR
€175
€195
+€20
×
Sat Aug 16
Superior · BAR
€182
€198
+€16
×
One save → 5 rate rows + channel-manager sync + audit log
06 — Automatikus árazás · javaslati vagy automatikus mód

A rutindátumokat bízd a motorra. A kivételek maradjanak láthatók.

Bekapcsolt automatikus árazásnál az aktív Zone vagy Matrix motor a beállított korlátokon belül mentheti az árakat, majd továbbíthatja őket a támogatott channel manager-kapcsolaton. Javaslat módban ugyanaz a naptár megmutatja az ajánlást, de emberi jóváhagyásra vár.

A Pricing Calendar mindkét módban az ellenőrzés helye. Látod a javaslatot, megnyithatod az ártörténetet, és kijelölt dátumokon visszaveheted a kézi irányítást. A keresleti, versenytárs- és riasztási kontextus csak a hozzá tartozó adatok és modulok mellett jelenik meg.

  • Automatikus mód — mentés és küldés a hotel beállított korlátain belül
  • Javaslat mód — ajánlás a naptárban, változtatás csak jóváhagyás után
  • Dátumszintű kontroll — a kiemelt időszakokat megtarthatod kézi kezelésben
  • Visszanézhető történet — a mentett eredmény és a későbbi foglalási alakulás együtt látszik
  • Kézi újraszámolás — akkor frissíted a motor eredményét, amikor a csapatnak szüksége van rá
AUTO-PRICING · TODAY'S SUPERVISION
Mon Aug 18
auto€125
baseline + (−2 × €15 × 0.6) = −€18
Tue Aug 19
auto€138
baseline + (+5 × €15 × 1.2 × 1.0) = +€18
Wed Aug 20
manual€185
closed-period · event override
Thu Aug 21
auto€144
baseline + (+1 × €15 × 1.2 × 1.2) = +€4
Wed Aug 20 was a manual day — auto-pricing paused for it after the event-week strategy call.
Mi jelenhet meg egy sorban

Elöl az alapadatok. Mellettük az aktív kapcsolt jelek.

A Pricing Calendar a hoteled beállításaihoz igazodik. Az árazási és BI-kontextus mindig központi, a kiegészítő oszlopok pedig csak a megfelelő adatkapcsolat vagy modul mellett jelennek meg.

01
Kihasználtság + pickup

Az on-the-books állapot és annak változása a hotel dátumozott snapshot-történetéből.

BI Core-kontextus
02
Elfogadott forecast

A csapat által az adott dátumra elfogadott forecast-verzió.

BI Core-folyamat
03
Aktuális + javasolt ár

A legutóbb mentett ár az aktív Zone vagy Matrix motor eredménye mellett.

Pricing modul
04
Események + riasztások

Az Event Calendar a BI Core része; az aktiválódott riasztásokhoz Ping kell.

Alap + opcionális Ping
05
Foglalásimotor-kereslet

A keresési kontextus támogatott foglalásimotor-adatkapcsolat mellett jelenik meg.

Kapcsolatfüggő
06
Versenytársárak

A megfigyelt nyilvános piaci árak Competitor Rate Intelligence mellett jelennek meg.

Opcionális modul
Árazás

A Pricing Calendar a Pricing & Rate Management része.

A Pricing modult havi 18 490 Ft-ért adhatod a BI Core mellé, vagy választhatod a legfeljebb 49 szobás hoteleknél havi 85 490 Ft-tól induló Growth csomagot. A Pricing 49 490 Ft-os egyszeri beállítási díja 1 óra csapatképzést tartalmaz. Az árak nettók; éves számlázásnál 10% kedvezmény jár.

Csomagok és külön kérhető modulok összehasonlítása →
Gyakori kérdések a szállodai árazási naptárról

Amit a hotelcsapatok a Pricing Calendarról kérdeznek.

Egyértelmű válaszok a folyamatról, a kapcsolt jelekről, a channel manager-küldésről és az árról.

Mi az a szállodai árazási naptár?

Dátumonként mutatja az aktuális és a javasolt szobaárat, valamint a döntéshez elérhető kontextust. A Peaqplus Pricing Calendarban ugyanebből a folyamatból fogadhatod el, írhatod felül, rendezheted kötegbe és nézheted vissza az árdöntéseket.

A Pricing Calendar külön Peaqplus modul?

Nem. A Pricing Calendar a Pricing & Rate Management része. A Pricing modult havi 18 490 Ft-ért adhatod a BI Core mellé, vagy használhatod a legfeljebb 49 szobás hoteleknél havi 85 490 Ft-tól induló Growth csomag részeként.

Milyen adatok jelennek meg a Pricing Calendarban?

Az alap árazási és BI-kontextus része az aktuális ár, az aktív motor eredménye, a kihasználtság, a pickup és az elfogadott forecast. Az eseményjelzések a BI Core Event Calendarjából érkeznek. A foglalásimotor-kereslethez támogatott adatkapcsolat, a riasztásokhoz Ping, a versenytársárakhoz Competitor Rate Intelligence kell.

A Pricing Calendar ki tudja küldeni az árakat a csatornákra?

A jóváhagyott vagy automatikusan mentett árakat támogatott, beállított channel manager-kapcsolaton keresztül tudja továbbítani. A meglévő disztribúciós beállításod határozza meg, mely kapcsolt útvonalak kapják meg a változást, a küldés eredménye pedig bekerül a naplóba.

Kiküldés előtt át tudom nézni a módosításokat?

Igen. A kézi és tömeges módosítások a Pricing Cartban gyűlnek, ahol összehasonlíthatod a régi és az új értéket, kivehetsz egyes tételeket, majd jóváhagyhatod a köteget. A készlet- és megkötésműveletek, valamint a csatornánkénti készlet kezelése a beállított kapcsolattól függ.

Signal → Decision → Action → Outcome

Nézd meg a teljes árazási folyamatot a jeltől a jóváhagyott változásig.

A 45–60 perces bemutatón egy szimulált hotelen átnézünk egy dátumot, megnyitjuk az ártörténetét, összeállítunk egy tömeges módosítást, majd végigvisszük a köteget a Pricing Cart felületén. A javaslati és az automatikus folyamatot is látod, mielőtt eldöntöd, melyik illik a csapatodhoz.

A demó ingyenes, és nem kérünk hozzá PMS-hozzáférést. A Pricing egyszeri beállítási díja 49 490 Ft, amely 1 óra csapatképzést tartalmaz.

Demóra még nem állsz készen? Kezdd kisebbel —5 perces revenue-gyorsteszt →ROI 4 számból →